Przedszkole w ruchu "Ćwiczyć każdy może"

Nasze przedszkole bierze udział w Ogólnopolskiej Akcji Ministra Edukacji Narodowej "Ćwiczyć każdy może" organizowanej w ramach Roku Szkoły w Ruchu.

I cel akcji

Minister Edukacji Narodowej przyznaje tytuł "Przedszkole w Ruchu", przedszkolom, które podejmą działania na rzecz aktywności fizycznej w następujących obszarach:

• Ruch w szkole/przedszkolu
  • Ruch poza szkołą/przedszkolem

Zasady przyznawania tytułu

Tytuł stanowi wyróżnienie dla szkół i przedszkoli, które w istotny sposóc przyczyniają się do promowania w swoim środowisku aktywności fizycznej.

Tytuł może być przyznany szkołom i przedszkolom, które wezmą udział w Akcji "Ćwiczyć każdy może" i spełnią wymagane kryteria.

List intencyjny

Jednym z priorytetowych zadań Ministerstwa Edukacji Narodowej w zakresie dbałości o bezpieczeństwo i zdrowie uczniów stał się rozwój i upowszechnianie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Aktywność fizyczna w połączeniu ze zdrowym odżywianiem jest warunkiem zachowania i wzmacniania zdrowia we wszystkich okresach życia człowieka, korzystnie wpływa na samopoczucie oraz na proces uczenia się, sprzyja lepszej koncentracji. Dbałość o bezpieczeństwo i zdrowie, w tym aktywność fizyczną uczniów jest obowiązkiem szkoły przez cały czas jej działalności, bardzo ważne przy tym jest wsparcie udzielane szkołom przez organy służby publicznej, jednostki samorządu terytorialnego i organizacje pozarządowe. W celu wsparcia przedsięwziętej inicjatywy Ministerstwa Edukacji Narodowej pod nazwą Roku Szkoły w Ruchu zawiązuje się Koalicję na rzecz rozwoju i upowszechniania aktywności fizycznej wśród uczniów.

więcej informacji na http://www.szkolawruchu.men.gov.pl/index.php/aktualnosci/32-czas-wysylac-wnioski-do-31-marca-2014-r

koordynator przedszkolny:

Grażyna Choroszy