Kubusiowi przyjaciele natury.

Nasze przedszkole bierze udział w programie „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Program ten to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli organizowany przez markę Kubuś.

Celem programu jest zachęcanie dzieci do dbania o środowisko naturalne. Głównym zadaniem małych uczestników jest przygotowanie szeregu projektów ekologicznych, np. uprawianie ogródków, organizowanie przyrodniczych wycieczek oraz ekologicznych akcji z okazji Dnia Marchewki, Pierwszego Dnia Wiosny, konkursów plastycznych oraz przedstawień dla rodziców i wiele innych ekologicznych działań. Dzięki temu dzieci uczą się szacunku do otaczającego ich świata. Każde z dzieci otrzymuje książeczkę z zabawami i  zadaniami ekologicznymi. Program trwa do końca roku szkolnego, tzn. do czerwca 2014 r.

W ramach programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury” realizowany jest konkurs na „Najpiękniejsze miejsce w  Twojej okolicy. Na każde zdjęcie biorące udział w konkursie, będzie można głosować codziennie od 1.04.2014 do 31.05.2014r. W finale w każdym województwie Jury wybierze jednego zwycięzcę spośród pięciu przedszkoli, które zdobyły największą ilość głosów. Dodatkowo zostanie przyznana specjalna nagroda publiczności dla zdjęcia, które uzyska największą liczbę głosów.

Zachęcamy do prowadzenia działań ekologicznych wraz z programem „Kubusiowi Przyjaciele Natury” oraz udziału i oddawania głosów w konkursie „Najpiękniejsze miejsce w mojej okolicy”.

Koordynator:

Monika Franciszków